מהם מקרים של רשלנות רפואית בלידה?

מקרים של רשלנות רפואית בלידה הם מקרים בהם התינוק שלכם סובל מבעיה כלשהי, כתוצאה מטיפול לקוי בתקופת ההיריון או מתהליך לידה שבוצע שלא כראוי - כמובן עקב רשלנות של הצוות הרפואי. למה הכוונה? מקרה של רשלנות רפואית בלידה הוא לדוגמא מקרה בו הרופא מאבחן, או שמובא לידיעתו אבחון של בעיה שהתגלתה בעובר, אולם הוא לא מעביר את המידע להורים. הדבר חשוב, שכן במקרים בהם מתגלית בעיה קשה אצל העובר, כמו תסמונת דאון, להורים יש זכות להחליט האם ההיריון ממשיך או לא. הסתרה של מידע זה, בין אם בכוונה ובין אם משיקול דעת מוטעה, היא עבירה על החוק. סוג נוסף הוא רשלנות רפואית בלידה עצמה - אי נוכחות רופא בלידה, טיפול לקוי של הצוות הרפואי וכיו"ב - אשר משפיעים על תהליך הלידה ופוגעים בתינוק.
 

ההשפעות של רשלנות רפואית בלידה

ההשפעות של רשלנות רפואית בלידה עלולות לצערנו להיות קשות מאד - תינוקות אשר נולדים עם מומים שההורים לא היו מודעים אליהם, או תינוקות שלאחר זמן מה מתגלה אצלם בעיה - לדוגמא תינוקות שלא מסוגלים כלל לינוק.
תהליך של הנקה הוא קריטי עבור התינוק, ויש תינוקות שלא מסוגלים לקחת חלק בתהליך של הנקה, כול ללא שתייה מבקבוק עם חלב אם שנשאב באמצעות משאבת חלב. מקרים נוספים הם תינוקות שנולדים עם מום מוחי, או עם בעיה בגפיים, והרשימה לצערנו ארוכה. טווח הבעיות יכול להופיע כבר בשלב של הנקה, וגם מספר שנים לאחר מכן. למעשה, על מקרים של רשלנות רפואית בלידה ניתן לתבוע פיצויים עד שהילד מגיע לגיל 25. כמובן שמומלץ לא לחכות במשך 20 שנה, שכן מסמכים נוטים ללכת לאיבוד עם הזמן, אבל החוק מאפשר את טווח הזמן הרחב הזה, משום שלעיתים בעיות מתגלות רק מספר שנים לאחר שהטיפול הלקוי בוצע.
 

נעזרים בשירותים של ברג-רובין

משרד עו"ד בר רובין ושות' הוא משרד מומחה לטיפול במקרים של רשלנות רפואית בלידה, וכן מקרים נוספים של תאונות עבודה, רשלנות רפואית כללית, תאונות דרכים וכיו"ב. אם לתינוק שלכם יש בעיות בתהליך של הנקה, או מום קשה שנוצר בעקבות רשלנות רפואית בלידה, פנו אל צוות המשרד. בראש המשרד עומד עו"ד פרופ' יעקב ברג בעל ניסיון עשיר בתחום הרפואה והמשפט. במשרד ברג-רובין תקבלו את כל הייעוץ והייצוג שאתם צריכים בתביעתכם, ואנו נפעל למען קבלת פיצויים על הפגיעה בכם ובתינוק.
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email