נפצעת בעבודה - דע את זכויותיך!

החלקת עם היציאה מהמשרד על הרצפה שזה עתה נוקתה ונגרמה לך פגיעת גוף? נפלת מסולם בעת תיקון המזגן בבית המלון שבו אתה משמש כאיש תחזוקה ושברת את היד? מכיוון שנפצעת תוך כדי עבודה ובמסגרתה, מגיע לך פיצוי בשל נזקי הגוף שנגרמו לך. כדי להבין יותר במה מדובר ולממש זכויותיך- קרא את המאמר הבא.
 

מהי תאונת עבודה על-פי חוק ואיזה פיצוי מגיע לנפגעים בתאונה מסוג זה?

לדברי עו"ד ברג רובין, תאונת עבודה כפי שהחוק מתייחס אליה ומגדיר אותה, היא תאונה שהתרחשה עקב העבודה, תוך כדי העבודה ובמסגרתה והיא כוללת מקרים של תאונות שנגרמו תוך כדי הליכתו או נסיעתו של העובד מביתו לעבודה ובחזרה ממנה ו/או במהלך זמן המוגדר על-ידי המעביד כהפסקת אוכל.
 
במטרה להגן על מעמדו של האזרח ועל יסוד קיומו, קיימת חקיקה בנושא פגיעות נזיקין על רקע תאונות עבודה, לכן אנו משלמים ביטוח בריאות כל חודש מתלוש המשכורת שלנו, אשר מסדירה את עניין קבלת הפיצוי המגיע לנפגעים בנזקי גוף המוגדרים כנפגעי תאונות עבודה. עובד שנפגע במסגרת עבודתו וסבור, כי פציעתו נכללת תחת ההגדרה של תאונת עבודה יוכל להגיש תביעה לביטוח לאומי בבקשה להיות מוכר כנפגע תאונת עבודה. מי שאכן יוכר על-ידי ביטוח לאומי ככזה, יהיה זכאי קודם כל לקבל "דמי פגיעה" שנועדו לפצותו על הפסד ההכנסה שלו בשל אי כשירותו לעבוד. דמי הפגיעה ישולמו לנפגע במשך תקופה שלא תעלה על 91 יום ממועד התרחשות התאונה. נפגע שבחלוף 91 הימים יסתבר כי נגרמה לו נכות קבועה, יהיה זכאי להגיש בקשה לקבלת קצבת נכות, אשר גובהה ייקבע בהתאם לשיעור הנכות שלו.
 

לפנות לעורך דין תאונות עבודה

אפשרות נוספת שעומדת בפני נפגעים בנזקי גוף הסבורים כי אירעה להם תאונת עבודה היא קודם כל ולפני הכל לפנות לעורך דין תאונת עבודה. עורך דין תאונת עבודה הוא איש מקצוע בעל השכלה משפטית הולמת וניסיון רב בייצוג נפגעי תאונות עבודה, ועל כן הוא יכול לסייע לנפגע באופן הראוי: הוא יבחן ביחד איתו במסגרת הצגת פרטי המקרה מהם סיכויי ההצלחה של התביעה, הוא יסייע לו לנהל את התביעה וייצג אותו בבית המשפט. בבחירת עורך הדין רצוי לוודא כמובן כי עורך הדין מתמחה בתחום של תאונות עבודה, שכן אחרת הוא לא יהיה מסוגל להתמודד בצורה האופטימאלית עם הסוגיות המשפטיות שיתעוררו במסגרת סיפור המקרה של תאונת העבודה של הנפגע. ראוי לציין, כי משרדים רבים המתעסקים בייצוג נפגעי תאונות עבודה מעסיקים גם כן עו"ד רשלנות רפואית או עורך דין המתמחה בתאונות דרכים, מאחר שכל המקרים הללו נכללים בתחום המשפטי של דיני נזיקין.
 
שימושי: גירושים -  הפורטל הישראלי לגירושין ומשפחה
 
 
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email