רשלנות רפואית בבתי אבות

קשישים רבים בוחרים לעבור לבתי אבות ברבע האחרון של חייהם.
המעבר לבתי אבות נעשה מתוך מטרה שלקשיש יהיו תנאים נוחים יותר, אם מבחינת השגחה וטיפול של צוות רפואי סיעודי 24 שעות ביממה ואם מדובר בסביבה חברתית אשר תתאים לאותם גילאים.
למרבה הצער, פעמים רבות הדברים אינם מתנהלים בהתאם לציפיות ומתגלים מקרים של רשלנות רפואית, הקשורים לטיפול של הצוות הרפואי בקשיש.
במאמר זה נסביר אודות רשלנות רפואית ומה ניתן לעשות באם התגלתה רשלנות זאת באותו בית אבות בו מתגוררים יקירנו.
 

גיל הזהב ורשלנות

אם תבחנו את רמת הטיפול הרפואי שמעניק משרד הבריאות בישראל לקשישים, תחשפו לתמונה עגומה.
רמת הטיפול הרפואי הגבוהה ביותר, ניתנת בדרך כלל לאנשים צעירים ולחולים המשתייכים לעשירון העליון.
לצערנו, הקשישים בישראל אינם זוכים פעמים רבות לטיפול רפואי ברמה גבוהה, דבר הגורר לעיתים יחס רשלני מצד הצוות הרפואי, שיכול להוביל למקרים של רשלנות רפואית.
מבחינת הגדרה, רשלנות רפואית היא מצב בו ניתן טיפול או שירות רפואי שלא כיאות וכתוצאה מכך נגרם נזק לאותו חולה. דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי ב:
  • מינון לא נכון של תרופה מרופא או בית מרקחת שניתנה לקשיש.
  • הימנעות מבדיקות או טיפולים שונים שהיו צריכים להתבצע כאשר האדם הקשיש התלונן על סימפטומים מסוימים.
  • דיאגנוזה רפואית שגויה.
  • טיפול רפואי שבוצע בצורה רשלנית.
  • התעלמות מממצאים שונים בבדיקות שנעשה לאדם הקשיש.

חשיפת רשלנות רפואית

לא תמיד קל לגלות רשלנות רפואית בבתי אבות, וזאת משום שאין אנו אנשי מקצוע שיכולים להבחין בדברים אלו בקלות, וכמו כן משום שאנו לא נמצאים בקביעות באותה סביבה בה התרחשה הרשלנות.
צריכה להידלק לכם נורה אדומה אם אתם מבחינים בהתנהגות מוזרה או חריגה של הצוות בבית האבות כאשר אתם מגיעים לביקור, אם אתם מבחינים בכל מיני מחיקות לא מוסברות בתיק הרפואי של הקשיש ובמקרים בהם הצוות הרפואי אינו נותן לכם תשובות ברורות לגבי מקרה זה או אחר שאירע לקשיש וגרם לו לנזק. ההתחמקות משאלות, כגון: כיצד נפגע הקשיש, ומי מבין הצוות הרפואי היה אחראי על טיפול בו כשאירוע זה התרחש, דורש תשומת לב מצידכם ובדיקה האם חל כאן מקרה של רשלנות.
 

תביעה במקרה של רשלנות

אם אירע לכם או לקרובים לכם מקרה מצער של רשלנות רפואית בבתי אבות ואתם מעוניינים להגיש תביעה נגד הצוות או הרופא המטפל של יקירכם, יש לשכור את שירותיו של עורך דין המומחה בתחום הרשלנות הרפואית ובעל ניסיון עבר עשיר במקרים מסוג זה.
עורך הדין יהיה אחראי על כל הקשור להכנה של התביעה, דהיינו, הוא ידאג לקבל חוות דעת מרופאים מומחים, יחשב את סכום הכסף שיש לדרוש כפיצוי עבור אותם נזקים שנגרמו ללקוח (כולל פיצוי עבור עוגמת נפש), יכין את התביעה, וינהל את כל הקשור אל תיק התביעה בבית המשפט.
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email