רשלנות רפואית בהסרת משקפיים והגדלת חזה

הסרת משקפיים היא פעולה רפואית כמעט שגרתית בשנים האחרונות. בעלי בעיות ראיה רבים מעדיפים לוותר על העזרה החיצונית שבעדשות משקפיים או עדשות מגע ולעבור הליך הנחשב קצר ובטוח יחסית. כן המצב בתחום הגדלת חזה, אחד מסוגי הניתוחים הפלאסטיים הנפוצים ביותר בעולם המערבי. למרות התדמית הבטוחה של הסרת משקפיים וניתוחי הגדלת חזה יש לזכור שאין דבר כזה הליך רפואי בטוח במאה אחוז. כל אירוע הכולל התערבות של מכשירים כירורגיים, כולל הסרת משקפיים וניתוחי הגדלת חזה טומן בתוכו סיכון, גם אם מינורי. החל מזיהומים כתוצאה מהתאחות בעיתית של חתכים, דברים הקשורים למבנה גופו של המנותח שאין אפשרות לצפות טרם הניתוח ועד רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בניתוחי הגדלת חזה

טרם ניתוח הגדלת חזה, על אף היותו ניתוח קוסמטי ולא בריאותי, על המנותחת לעבור בדיקות בדיוק כמו לפני כל הליך כירורגי אחר. על הרופא המבצע ניתוח הגדלת חזה, או הרופא המאבחן, לאתר מראש בעיות בריאותיות אצל המנותחת ובמידה ויש סיכון בביצוע ניתוח הגדלת חזה במטופלת פוטנציאלית, להתריע באוזניה על הסכנות או לסרב לבצע את הניתוח. ניתוחי הגדלת חזה הוא תחום המתפתח ומתעדכן כל הזמן, לעיתים "תאונות" בתהליך הגדלת חזה יכולות לנבוע מציוד מיושן או שיטות לא עדכניות שיביאו לצלקות בולטות או אי סימטריה בין השתלים. בכל מקרה בו נגרם נזק למנותחת מומלץ לפנות לייעוץ מומחים לרשלנות רפואית כדי לבדוק אפשרות לתביעה.

רשלנות רפואית בהסרת משקפיים

גם הסרת משקפיים נחשבת להליך בטוח יחסית והיחס אליה בקרב הציבור הרחב הוא כמו לסתימה בשן. אלא שלמעשה, הדבר אינו כך. למרות הפופולאריות של הליכי הסרת משקפיים ישנם אנשים שלא מומלץ להם לבצע הסרת משקפיים, חולי סכרת, בעלי רשתית דקה ועוד. לפני ניתוח הסרת משקפיים על הרופא לוודא את כל ההיסטוריה הרפואית של המנותח וכן לבצע בדיקה שתאשר שאין עיוותים בקרנית או במבנה העין עלולים להינזק עוד יותר בהליך הסרת משקפיים. כמו במקרים של הגדלת חזה, גם כאן מדובר בהליך רפואי לכל דבר שלפני תחילתו על הרופא להסביר למטופל את ההליך ואת כל הסיכונים ולקבל אישור בכתב מהמטופל שמידע זה אכן נסמר לו.

רשלנות רפואית – צעדים לפני תביעה.

בכל מקרה בו נראה למטופל או למטופלת שנפגעו מרשלנות רפואית בעת הסרת משקפיים או הגדלת חזה מומלץ לפנות לעו"דים מומחים לעניין בטרם יתחיל בהליכים מול המוסד שבו ביצעו את הסרת משקפיים או הגדלת חזה. היות ומדובר במוסדות פרטיים הלוקחים כסף לא מעט תמורת תהליכים אילו, בתי המשפט מתייחסים לכל תקלה בחומרה , שכן עקב היות מוסדות אילו פרטיים נדרשת מהם רמת מקצועיות גבוהה. מקרים רבים בארץ של תביעה בגין רשלנות רפואית אכן הסתיימו הפסיקה לטובת המטופל הנפגע.
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email