רשלנות רפואית במהלך לידה

לידה היא אחת מהחוויות המרגשות ביותר שאישה יכולה לחוות אותם להתרגשות הרבה נלווה במקרים רבים הליך רפואי שאינו נעים במיוחד. הלחץ הרב על מערכת הבריאות בישראל עשוי להוביל במקרים מסויימים לאי מתן טיפול רפואי מתבקש במהלך הלידה או גרוע מכך, לביצוע פרצדורות רפואיות מוטעות אשר עלולות לפגוע באם או בתינוק. מהן נקודות התורפה הרפואיות במהלך הלידה? מה עשוי להשתבש ומה יכול לקרות כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך לידה? על כך בכתבה הבאה:
 

סיבוך רפואי בזמן הלידה

לידה אמורה להיות הליך טבעי שיכול להסתיים ללא מעורבות רפואית אולם הסיבה לכך שנהוג ורצוי ללדת בבתי החולים היא שאחת למספר לידות למספר לידות ההליך אינו כל כך פשוט ובשל סיבוכים שונים שמקורם ביולדת יהיה צורך לבצע הליך רפואי מורכב יחסית שיאפשר לאם ולתינוק לצלוח את הלידה בשלום. במקרים אלו נמצאת נקודת התורפה הגדולה ביותר של מערכת הבריאות – זיהוי הלידות המסובכות ומתן פתרון הולם בזמן אמת.
 
כאשר האם סובלת ממחלות שונות, בין אם הן קבועות ובין אם הן מופיעות לראשונה בזמן הלידה, הרופא המיילד חייב להעזר במכשירים על מנת לאפשר לתינוק לצאת בשלום אל אוויר העולם. הרופא אוחז את התינוק הרך באמצעות מלקחיים מיוחדות ומוציא בזהירות את התינוק אולם חשוב לזכור שטעות בשלב זה, ולו הקטנה ביותר, עלולה לגרום לתינוק העדין נזק בל ישוער, החל מנזק גופני חמור ועד לנזק מוחי שאינו ניתן לריפוי.
במקרים אחרים, כאשר התינוק מתהפך ברחם ועכוזו מופנה אל פתח היציאה לא ניתן ברוב המקרים לחלצו מבלי לבצע הליך כירורגי מורכב הידוע גם בשם "ניתוח קיסרי". במקרה זה היולדת, אשר נמצאת בלאו הכי במצב רגיש, מובלת לחדר הניתוח על מנת לחלץ את התינוק. גם כאן כל טעות או רשלנות של רופאים עשוייה להסתיים באסון.
 

סיבוך רפואי בזמן ההריון

לרפואה של ימנו יש את הכלים המתאימים על מנת לאתר ולעצור מבעוד מועד הריונות שבהם התינוק אינו בריא בגופו או במוחו. באמצעות בדיקות פשוטות יחסית ניתן לגלות אם העובר יגדל להיות תינוק הלוקה בפיגור שכלי, בתסמונת אספרגר או באוטיזם ולתת להורים לעתיד לעמוד בפני דילמה קשה – להפיל או להתמודד עם התוצאות. לרוב, הבדיקות היעילות מאפשרות להורים לקבל את ההחלטה אך לעיתים, בשל רשלנות רפואית או טעות אנוש, הבדיקה אינה נערכת כשורה וההורים מגלים את המחלה רק כאשר התינוק יוצא לאוויר העולם.
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email