רשלנות רפואית לאחר לידה

רשלנות רפואית לאחר לידה היא כל מצב בו נגרם נזק לילוד, בשל התעלמות מכוונת או מוטעית של רופאים וצוות רפואי מממצאים משמעותיים המעידים על אפשרות של מום מולד, כאשר אינם מיידעים את הורי התינוק אודות בדיקות, שעליו לעבור או כאשר הם מבצעים את הבדיקות באופן רשלני. רשלנות רפואית אינה בהכרח מכוונת, אולם השלכותיה עשויות להיות קשות לעיתים ידרשו אנשי הצוות הרפואי לתת עליה את הדין.
 

רשלנות רפואית לאחר לידה בשל בחירה לא נכונה של שיטת היילוד

פעמים רבות קורה, שלידה מתחילה בצורה תקינה, אולם עם חלוף השעות היא הולכת ומסתבכת. לעיתים מדובר בבעיה רפואית של האם, לעיתים מדובר במנח לא תקין של העובר או בהסתבכות אחרת, או אז נדרש הצוות הרפואי לסייע ללידה באופן אקטיבי ולהתערב באופן הלידה. דוגמאות נפוצות לשיטות יילוד אלה הן לידת מלקחיים, לידת ואקום, או ניתוח קיסרי המתבצע כניתוח חירום. עם זאת, קורה כי שיטת היילוד שנבחרה אינה נכונה, וכי זו פגעה ביילוד או באם, עד כדי גרימת מום ממשי. כמו כן יתכן, כי שיטת היילוד נבחרה בעוד לא נכח בחדר רופא מוסמך, או באם שיטת היילוד גרמה למצב של אי אספקת חמצן לעובר – בכל מקרה מדובר במקרה מהותי של רשלנות רפואית.
 

דוגמה של רשלנות רפואית לאחר לידה בתחום גילוי מומים לילוד

אחת מתלונות רשלנות רפואית הקורות לאחר לידה קשורות לגילוי מומים של הילוד לאחר הלידה, מומים שטיפול מיידי בהם עשוי להיות קריטי לתיקון המצב. בדרך כלל מתגלים מומים בעת הבדיקות השגרתיות הנערכות לאחר הלידה, ויתכן כי גילוי מום מסוים יוביל לשרשרת גילויים של מומים נוספים. קל אם כן להבין כיצד אי גילוי של מום לאחר הלידה עשוי לטמון בחובו אי גילוי של מומים נוספים, שכל אלה עלולים להעיב מאוד ברבות הימים על מצבו הבריאותי של הילוד, שהפך בינתיים לילד ולאדם מבוגר.
 

ומה לגבי רשלנות רפואית הקשורה בנושא הנקה ?

לעיתים, רשלנות רפואית נגרמת דווקא בנושאי הנקה, כתוצאה מעצות בלתי נכונות של הצוות הרפואי ומתן הנחיה להימנע מהזנה באמצעות הנקה. ידוע, כי הנקה היא התזונה הנכונה והטובה ביותר לתינוקות, לפיכך הימנעות מהזנה באמצעות הנקה יכולה לפגוע בילוד, בעיקר כשמדובר במצבים מיוחדים (דוגמת פגות). במקרים אלה, גם אם היולדת עושה שימוש באמצעים דוגמת משאבת חלב, אותה יתכן וקיבלה בתור מתנה לפסח, עדיין ישנה אפשרות לפגיעה בתינוק, מה שעשוי בסופו של דבר להפוך למקרה רשלנות רפואית.

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email