תביעות רשלנות רפואית

 
מצב של רשלנות רפואית הינו מצב בו אדם מקבל שירותים רפואיים אשר גורמים לו לנזק כלשהו.
אם אתם סבורים כי חוויתם רשלנות רפואית ואתם מעוניינים להגיש תביעה בגין רשלנות זו חשוב שתקראו מידע על כל הקשור לתהליכי תביעות רשלנות רפואית.
 

רשלנות רפואית- כיצד יש לבצע תביעה

אם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך תביעה כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב שתדעו כי תביעה זו הינה תביעה אזרחית המשויכת לדיני נזיקין מבחינה משפטית.
ישנם שלושה סוגים של רשלנות המוגדרת כרפואית ולכן חשוב שתדעו איזה לגבי איזה סוג של רשלנות אתם מעוניינים להגיש את התביעה: רשלנות במהלך הטיפול הרפואי שניתן לכם, התרשלות אשר נובעת כתוצאה מחוסר הסכמה מכוון או פגיעה באוטונומיה.
 
מטרת תביעות רשלנות רפואית היא להוכיח כי מישהו שטיפל בכם או הפנה אתכם לטיפול רפואי זה או אחר הינו זה שאחראי על כך שנפגעתם מסוג זה של טיפול ולכן הוא זה שצריך לספוג את ההוצאות הכספיות ועוגמת הנפש הכרוכות בתיקון המצב.
 
מלבד תביעה רגילה של רשלנות רפואית שבו אותו אדם שוכר את שירותיו של עורך דין המתמחה בכל הקשור לדיני נזיקין על מנת שיעזור לו להגיש תביעה ולקבל את הפיצויים אותם הוא סבור כי מגיעים לו, ישנן תביעות רשלנות רפואית נוספות:
תביעה אוטומטית- כאן אין אתם צריכים להוכיח כי האשמה מוטלת על איש מקצוע זה או אחר מתחום הרפואה, שכן תביעה זו מקנה באופן אוטומטי.
דוגמאות לקהל היעד שבדרך כלל זכאי לתביעות אוטומטיות: אנשים שנפגעו מטיפול הקשור במחלת הגזזת, אנשים אשר נפגעו כתוצאה מחיסון אותו קיבלו ואנשים אשר חלו או נפגעו בדרך זו אחרת כתוצאה מעירוי דם שקיבלו, כאשר הסיפור המוכר ביותר הוא של אותו ילד חולה המופיליה שנדבק בנגיף האיידס כתוצאה מכך שהעירוי לא נבדק קודם להחדרתו אל גופו.
 

תביעות של רשלנות רפואית- נכון להיום

בשנים האחרונות ישנם יותר ויותר מקרים של תביעות הקשורות ברשלנות רפואית.
תביעות רבות בתחום של רשלנות רפואית קשורות לתחום כל הקשור אל רפואת נשים, אך לא רק.
חלק מהתביעות על רשלנות רפואית נעשות, בגין: נזק לוולד בגין ניתוח קיסרי שעליו הוחלט באיחור, עיכוב בכל הקשור לטיפולים מסוימים אצל יולדות בתקופה הריונן שהביא לתוצאה של נזק בתינוק, ניתוחים במקומות לא נכונים, טעויות במתן תרופות או מינונים של תרופות לאנשים האלרגיים אליהם ועוד.
 
רוב האנשים המגישים תביעות רשלנות רפואית מגישים אותן משום שלל סיבות: הזדקקות לכסף על מנת לשלם על הטיפולים הרפואיים בנזק הנגרם שלא בצדק, המלצות של אנשים אחרים שהגישו תביעות, תחושת הזנחה ויחסי רופא- חולה לקויים ועוד.
יש לקחת בחשבון כי כל כוונה להתחיל בהליך תביעה בטוענה של רשלנות רפואית (של מוהל למשל או של רופא מיילד), תדרוש מכם לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה ולהמתין בסבלנות עד שתהליך זה מסתיים.
 
קישורים שימושיים: תרגום רפואי  לימודי משפטים ביטוח בריאות כאבי ברכיים
 

חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
שלום ובורכים הבאים לאתר רשלנות רפואית.
האתר בשלבי בנייה, עמכם הסליחה
צור קשר
:שם
:טלפון
:Email